RSS feed for nunotm

nunotm has watched 118 science fiction films.

  • Divine Love

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★★

  • Bumblebee

    ½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Dragon Ball Super: Broly

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★★

  • Extinction

    ★★★

  • The First Purge

    ★★

  • Ant-Man and the Wasp

  • Tau

    ★★½

  • Rampage

    ★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★½

  • Black Mirror: Crocodile

  • Black Mirror: Metalhead

  • Black Mirror: Arkangel

  • Black Mirror: USS Callister

  • Black Mirror: Hang the DJ

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

  • Okja

  • Alien: Covenant

    ★★★★½

  • Logan

    ★★½

  • Black Mirror: Men Against Fire

  • Black Mirror: San Junipero

  • Black Mirror: Nosedive

  • Black Mirror: Hated in the Nation

    ★★★★

  • Gantz:O

    ★★★

  • The Void

    ★★★½

  • Arrival

  • Suicide Squad

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★

  • The Martian

    ★★½

  • The Lobster

    ★★★

  • Jurassic World

  • Black Mirror: White Christmas

    ★★★★

  • Ex Machina

  • Interstellar

    ★★★½

  • White Out, Black In

    ★★

  • Godzilla

  • Captain America: The Winter Soldier

  • Her

    ★★★

  • Boy & the World

    ★★★★½

  • Coherence

    ★★★★

  • Gravity

  • Pacific Rim

  • World War Z

  • Man of Steel

    ★★½

  • The Purge

  • After Earth

  • Black Mirror: The Waldo Moment

  • Black Mirror: White Bear

  • Black Mirror: Be Right Back

  • Spiders

    ½

  • Prometheus

    ★★

  • Lockout

    ★★

  • Black Mirror: The Entire History of You

  • Black Mirror: Fifteen Million Merits

  • Black Mirror: The National Anthem

  • The Thing

    ★½

  • Transformers: Dark of the Moon

  • Green Lantern

  • Super 8

  • Melancholia

    ★★★

  • I Am Number Four

  • Beyond the Black Rainbow

    ★★★★

  • Inception

  • Avatar

  • Mr. Nobody

  • District 9

  • Terminator Salvation

    ★★

  • X-Men Origins: Wolverine