• Elvis

    ★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★½

  • Jurassic World Dominion

    ★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Father Stu

    ★★½

  • RRR

    ★★★★½

  • X

    ★★★

  • The Lost City

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★½

  • You Won't Be Alone

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • The Unforgivable

    ★★½

  • Eternals

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★½

  • Dune

    ★★★

  • Cinderella

    ½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Afterlife of the Party

    ★★½

  • He's All That

  • Tig Notaro: Drawn

    ★★★

  • Old

    ★★★

  • Pig

    ★★★

  • Titane

    ★★★½

  • Benedetta

    ★★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Catch the Fair One

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Trust

    ★★½

  • Chaos Walking

    ★★

  • Willy's Wonderland

    ★★½

  • News of the World

    ★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Riders of Justice

    ★★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★½

  • Soul

  • Shadow in the Cloud

  • Ammonite

    ★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★

  • Hillary

    ★★★

  • Disclosure

    ★★★★

  • 1917

    ★★½

  • Queen & Slim

    ★★★

  • Klaus

  • Killer Sofa

    ★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

  • Hustlers

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • The Family

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

  • Wednesday

  • The Black Godfather

    ★★★½

  • When They See Us

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Killer Grandma

    ★★