Sort by
  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Doll House

    ★★½

  • 20th Century Girl

    ★★★

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★½

  • The Good Nurse

    ★★★½

  • Catherine Called Birdy

    ★★½

  • Wendell & Wild

    ★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★

  • Emily

    ★★★½

  • Ticket to Paradise

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Once Upon a Small Town

    ★★★

  • Pearl

    ★★★★

  • The Wonder

    ★★★

  • Devil in Ohio

    ★★½

  • TÁR

    ★★★½

  • National Theatre Live: Prima Facie

    ★★★★★

  • Nope

    ★★★½

  • Mrs. Harris Goes to Paris

    ★★★½

  • My Broken Mariko

    ★★★½

  • Ramona

    ★★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★

  • The Sea Beast

    ★★★½

  • Cassiopeia

    ★★★½

  • Le Pupille

    ★★★½

  • Close

    ★★★★½

  • The Beasts

    ★★★½

  • Broker

    ★★★½

  • Decision to Leave

    ★★★½

  • Aftersun

    ★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★

  • EO

    ★★★★½

  • My Liberation Notes

    ★★★★½

  • Dragonflies

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • The Novelist's Film

    ★★★★½

  • Thirty-Nine

    ★★★½

  • Alcarràs

    ★★★★

  • The Quiet Girl

    ★★★★½

  • Lullaby

    ★★★½

  • The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

    ★★★

  • Leonor Will Never Die

    ★★★½

  • The House

    ★★★★

  • Hotel Transylvania: Transformania

    ★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★½

  • Stay Close

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★½

  • We Couldn't Become Adults

    ★★★½

  • Memoria

    ★★★★½

  • Farewell, My Hometown

    ★★★★½

  • Child of Kamiari Month

    ★★★½

  • Time of Impatience

    ★★★

  • tots els dies d'estiu són tristos

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Help

    ★★★½

  • Cry Macho

    ★★★½

  • As in Heaven

    ★★★★

  • Lost

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★★½

  • Belfast

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • Hometown Cha-Cha-Cha

    ★★★★½