Sort by

nuria has logged 159 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
A Teacher

A Teacher

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Good Nanny

The Good Nanny

2017
×
Read the review Edit this entry  
20
Forever My Girl

Forever My Girl

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Shack

The Shack

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sightless

Sightless

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Princess Protection Program

Princess Protection Program

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Picture Perfect Mysteries: Newlywed and Dead

Picture Perfect Mysteries: Newlywed and Dead

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Stepmom

Stepmom

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
His Fatal Fixation

His Fatal Fixation

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Grown Ups

Grown Ups

2010
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
San Andreas

San Andreas

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Step Up Revolution

Step Up Revolution

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Sex, Explained

Sex, Explained

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Superlopez

Superlopez

2018
×
Read the review Edit this entry  
01
Hayride

Hayride

2012
×
Read the review Edit this entry  
31
Scary Movie 5

Scary Movie 5

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Host

Host

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Ghostland

Ghostland

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Holidate

Holidate

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Picture Perfect Mysteries: Exit Stage Death

Picture Perfect Mysteries: Exit Stage Death

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Valentine's Day

Valentine's Day

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Frequency

Frequency

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Music and Lyrics

Music and Lyrics

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Deep Blue Sea

Deep Blue Sea

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
365 Days

365 Days

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
3 Men and a Little Lady

3 Men and a Little Lady

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
3 Men and a Baby

3 Men and a Baby

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Erin Brockovich

Erin Brockovich

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
La familia bien, gracias

La familia bien, gracias

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Father There Is Only One 2

Father There Is Only One 2

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Venom

Venom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry