• A Perfect Pairing

    ★★★½

  • Jayeshbhai Jordaar

    ★★★★

  • Senior Year

    ★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★½

  • Crush

  • Jersey

    ★★

  • Dasvi

    ★★★

  • Morbius

  • The Bubble

    ½

  • Bachchhan Paandey

    ★★

  • Deep Water

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Windfall

    ★★

  • The Adam Project

    ★★

  • Taylor Tomlinson: Look at You

    ★★★★

  • The Weekend Away

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • A Thursday

    ★★★½

  • Badhaai Do

    ★★★★

  • I Want You Back

    ★★★★★

  • Marry Me

    ★★★½

  • Bro Daddy

    ★★★

  • Aziz Ansari: Nightclub Comedian

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★★★

  • Scream

    ★★★★★

  • Minnal Murali

    ★★★★★

  • Atrangi Re

    ★★★½

  • The King's Man

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Hot Mess Holiday

    ★★★

  • Velle

    ★★★

  • Chandigarh Kare Aashiqui

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★★

  • Single All the Way

    ★★★★

  • Mistletoe Mixup

    ★★

  • Dhamaka

    ★★½

  • The Princess Switch 3: Romancing the Star

    ★★★

  • Psych 3: This Is Gus

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Red Notice

  • Sooryavanshi

    ★★½

  • Love Hard

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Hum Do Hamare Do

    ★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Shiddat

    ½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★★

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • After We Fell

    ½

  • He's All That

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Free Guy

  • Resort to Love

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Mimi

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★★

  • Good on Paper

    ★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • Dating & New York

    ★★★

  • India Sweets and Spices

    ★★★★★

  • Trippin’ with the Kandasamys

    ★★★½

  • Plan B

    ★★★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • We Broke Up

    ★★★

  • Stowaway

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★★