Sort by

anushka has logged 188 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bride Wars

Bride Wars

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Coolie No. 1

Coolie No. 1

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
25
The App That Stole Christmas

The App That Stole Christmas

2020
×
★★
Edit this entry  
25
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mulan

Mulan

2020
×
½
Edit this entry  
24
AK vs AK

AK vs AK

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Sleepover

The Sleepover

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
The Karate Kid Part II

The Karate Kid Part II

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Karate Kid

The Karate Kid

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A California Christmas

A California Christmas

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Angels & Demons

Angels & Demons

2009
×
★★★
Edit this entry  
14
Peppermint

Peppermint

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Operation Christmas Drop

Operation Christmas Drop

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Chef

Chef

2014
×
★★★★
Edit this entry  
08
Christmas Catch

Christmas Catch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Midnight at the Magnolia

Midnight at the Magnolia

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ra.One

Ra.One

2011
×
★★★
Edit this entry  
27
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ludo

Ludo

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
Last Holiday

Last Holiday

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★★
Edit this entry  
22
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Befikre

Befikre

2016
×
★★★★
Edit this entry  
17
Holidate

Holidate

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Wedding Planner

The Wedding Planner

2001
×
★★★
Edit this entry  
15
The Bounty Hunter

The Bounty Hunter

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Holidate

Holidate

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Ugly Truth

The Ugly Truth

2009
×
★★★
Edit this entry  
09
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ghosts of Girlfriends Past

Ghosts of Girlfriends Past

2009
×
★★★
Edit this entry  
06
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Holes

Holes

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Zindagi Na Milegi Dobara

Zindagi Na Milegi Dobara

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
02
After We Collided

After We Collided

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Lootcase

Lootcase

2020
×
★★★
Edit this entry