• All Too Well: The Short Film

    ★★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • 9/11: One Day in America

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★★

  • Kingdom: Ashin of the North

    ★★★★

  • Annette

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★½

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • F9

    ★★★½

  • Save Ralph

    ★★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Sweet Home

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • The Undoing

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Mulan

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • Bloodshot

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Onward

    ★★★★½

  • The Call of the Wild

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Spree

    ★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Bombshell

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Line of Duty

    ★★★★

  • Charlie's Angels

    ★★★★½

  • Last Christmas

    ★★★★½

  • Midway

    ★★★★½

  • Klaus

    ★★★★★

  • 21 Bridges

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★★½

  • Impetigore

    ★★★★½

  • Rambo: Last Blood

    ★★★½

  • The Cleansing Hour

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Abominable

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Hair Love

    ★★★★★

  • The Art of Racing in the Rain

    ★★★★★

  • A Score to Settle

    ½

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★★★