cilla has logged 12 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Room

The Room

2003
×
Read the review Edit this entry  
09
Four Weddings and a Funeral

Four Weddings and a Funeral

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Peaky Blinders: The True Story

Peaky Blinders: The True Story

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spree

Spree

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Anthropoid

Anthropoid

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Book Thief

The Book Thief

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Macabre

Macabre

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry