• Spiderhead

  • Hustle

    ★★★½

  • Ricky Gervais: SuperNature

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Jibaro

    ★★½

  • The Takedown

    ★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • Downton Abbey: A New Era

    ★★

  • Silverton Siege

    ★★★½

  • All the Old Knives

  • The Northman

    ★½

  • Moon Knight

    ★★

  • The Bad Guys

    ★★★½

  • Ambulance

    ★★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

  • The Lost City

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

    ★★★

  • The Contractor

    ★★★

  • Studio 666

  • The Batman

    ★★★½

  • Dog

    ★★½

  • Blacklight

  • Kimi

    ★★½

  • Uncharted

  • Marry Me

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Behind the Scenes With Jane Campion

    ★★★

  • Forgive Us Our Trespasses

  • Death to 2021

    ★★

  • The King's Man

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Being the Ricardos

    ★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • The Uncertain Snow

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • The Unforgivable

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • Ciao Alberto

    ★★★

  • Echoes of the Past

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Operation Mincemeat

    ★★★

  • Red Notice

    ★★★

  • Encanto

    ★★★

  • The Bezonians

    ★★½

  • Army of Thieves

    ★★½

  • Eternals

    ★★

  • I Am Zlatan

  • The Tender Bar

    ★★★½

  • Robin Robin

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • Contretemps

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★½

  • Intrusion

    ★½

  • Help

    ★★★★½

  • Silent Night

    ★★½

  • Schumacher

    ★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Desperate Hour

  • The Last Duel

    ★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • Kate

    ★★★

  • Copshop

    ★★★½

  • 7 Prisoners

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Lead Me Home

    ★★★