Sort by

Nicolas has logged 31 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Walk Run Cha-Cha

Walk Run Cha-Cha

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
My Happy Family

My Happy Family

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bistro

Bistro

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Memorable

Memorable

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hail Mary Country

Hail Mary Country

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Moped Diaries

The Moped Diaries

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Sister

A Sister

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
Read the review Edit this entry  
20
Nefta Football Club

Nefta Football Club

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Neighbors' Window

The Neighbors' Window

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
For Sama

For Sama

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Goldman v Silverman

Goldman v Silverman

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
Kitbull

Kitbull

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Hair Love

Hair Love

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Jinpa

Jinpa

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Justice League

Justice League

2017
×
Read the review Edit this entry  
13
Guang

Guang

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
1917

1917

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Surviving Christmas with the Relatives

Surviving Christmas with the Relatives

2018
×
½
Read the review Edit this entry