• Force of Evil

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★★★

  • Geraint Thomas: The Road Will Decide

    ★★★

  • Lance

    ★★★

  • Shoot the Piano Player

    ★★★★

  • The Addams Family

    ★★★★

  • The Secret of Kells

    ★★★★

  • Song of the Sea

    ★★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • What We Do in the Shadows

    ★★★★

  • 24 Hour Party People

    ★★★★

  • The Truman Show

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Coureur

    ★★★½

  • Yojimbo

    ★★★★½

  • Cat City

    ★★★