Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Sid & Nancy

Sid & Nancy

1986
×
★★★
Edit this entry  
03
Offbeat

Offbeat

1961
×
★★★½
Edit this entry  
31
Veronika Voss

Veronika Voss

1982
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Diary of Vaino Vahing

The Diary of Vaino Vahing

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
Speed

Speed

1983
×
★★★★
Edit this entry  
26
Highway Racer

Highway Racer

1977
×
★★★½
Edit this entry  
26
Speed Cross

Speed Cross

1980
×
★★★
Edit this entry  
17
Killers on Wheels

Killers on Wheels

1976
×
★★★
Edit this entry  
17
Profile in Anger

Profile in Anger

1984
×
★★★★
Edit this entry  
15
Trapped in Lust

Trapped in Lust

1973
×
★★★★
Edit this entry  
15
Retreat Through the Wet Wasteland

Retreat Through the Wet Wasteland

1973
×
★★★½
Edit this entry  
13
Singham

Singham

2011
×
★★★
Edit this entry  
12
Defendor

Defendor

2009
×
★★★
Edit this entry  
08
Buddy Boy

Buddy Boy

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Primer

Primer

2004
×
★★★
Edit this entry  
07
The Terrornauts

The Terrornauts

1967
×
★★★
Edit this entry  
07
Percy

Percy

1971
×
★★½
Edit this entry  
26
A Promise of Bed

A Promise of Bed

1969
×
★★½
Edit this entry  
26
Straight On Till Morning

Straight On Till Morning

1972
×
★★★½
Edit this entry  
23
Les Carabiniers

Les Carabiniers

1963
×
★★★
Edit this entry  
22
Hearts of the West

Hearts of the West

1975
×
★★★½
Edit this entry  
17
Iron Fists and Kung Fu Kicks

Iron Fists and Kung Fu Kicks

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Last of the Knucklemen

The Last of the Knucklemen

1979
×
★★★
Edit this entry  
24
Battle in Outer Space

Battle in Outer Space

1959
×
★★★½
Edit this entry  
23
Destination Inner Space

Destination Inner Space

1966
×
★★½
Edit this entry  
23
Frankenstein Meets the Space Monster

Frankenstein Meets the Space Monster

1965
×
★★½
Edit this entry  
14
War of the Planets

War of the Planets

1977
×
★★★
Edit this entry  
10
The War in Space

The War in Space

1977
×
★★★½
Edit this entry  
08
Mutant War

Mutant War

1988
×
★★★
Edit this entry  
05
Frogtown II

Frogtown II

1992
×
★★★★
Edit this entry  
04
Warning: Parental Advisory

Warning: Parental Advisory

2002
×
★★★
Edit this entry  
31
Erotic Games in the Third Galaxy

Erotic Games in the Third Galaxy

1981
×
★★★½
Edit this entry  
30
Battle for the Lost Planet

Battle for the Lost Planet

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Star Odyssey

Star Odyssey

1979
×
★★★★
Edit this entry  
29
Star Pilot

Star Pilot

1966
×
★★★
Edit this entry  
28
Coopers' Camera

Coopers' Camera

2009
×
★★★★
Edit this entry  
26
A Bug and a Bag of Weed

A Bug and a Bag of Weed

2006
×
★★½
Edit this entry  
25
Goldrush: A Real Life Alaskan Adventure

Goldrush: A Real Life Alaskan Adventure

1998
×
★★½
Edit this entry  
24
Return of the Dead

Return of the Dead

1979
×
★★
Edit this entry  
23
Surf II: The End of the Trilogy

Surf II: The End of the Trilogy

1984
×
★★★½
Edit this entry  
22
Loose Screws

Loose Screws

1985
×
★★
Edit this entry  
22
Evil Toons

Evil Toons

1992
×
★★½
Edit this entry  
22
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★★
Edit this entry  
21
I, Monster

I, Monster

1971
×
★★½
Edit this entry  
21
Demons of the Mind

Demons of the Mind

1972
×
★★½
Edit this entry  
20
The People vs. Larry Flynt

The People vs. Larry Flynt

1996
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Indian Runner

The Indian Runner

1991
×
★★★½
Edit this entry  
19
They Call Me Hallelujah

They Call Me Hallelujah

1971
×
★★★½
Edit this entry  
18
Three Bullets... for a Long Gun

Three Bullets... for a Long Gun

1971
×
★★★½
Edit this entry  
17
Django, a Bullet for You

Django, a Bullet for You

1966
×
★★
Edit this entry