• Sonic the Hedgehog 2

    ★★½

  • Tyler Perry's A Madea Homecoming

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★

  • Kimi

    ★★★

  • The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

    ★★

  • Home Team

    ★★

  • Rumble

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Hawkeye

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★½

  • The Harder They Fall

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • The Hand of God

    ★★★½

  • Cyrano

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • King Richard

    ★★½

  • Belfast

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • He's All That

    ½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★★½

  • Vivo

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Pig

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★★

  • The Tomorrow War

    ★½

  • Luca

    ★★★

  • Loki

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • F9

  • Cruella

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • The Fallout

    ★★★

  • Coming 2 America

    ★½

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★

  • Mass

    ★★★★½

  • Flee

    ★★★★

  • CODA

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★

  • Music

    ½

  • The Croods: A New Age

    ★★★

  • Soul

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★