• Keep Sweet: Pray and Obey

  • Cyber Hell: Exposing an Internet Horror

    ★★★½

  • Meltdown: Three Mile Island

  • Oprah + Viola: A Netflix Special Event

  • Our Blues

    ★★★★

  • Yaksha: Ruthless Operations

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Hei$t: The Great Robbery of Brazil's Central Bank

  • Everything Everywhere All at Once

  • The Andy Warhol Diaries

  • Juvenile Justice

    ★★★★

  • Life Is But a Dream

    ★★★★

  • Love and Leashes

  • All of Us Are Dead

    ★★★½

  • Downfall: The Case Against Boeing

  • Through the Darkness

    ★★★½

  • The Tinder Swindler

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • The Silent Sea

    ★★★★

  • Bad and Crazy

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Don't Look Up

  • The Raincoat Killer: Chasing a Predator in Korea

    ★★★★

  • My Name

    ★★★½

  • Found

    ★★★

  • House of Secrets: The Burari Deaths

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Help

    ★★★★½

  • Lost

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Turning Point: 9/11 and the War on Terror

    ★★★★

  • Hometown Cha-Cha-Cha

  • D.P.

    ★★★★½

  • Memories of a Murderer: The Nilsen Tapes

  • BTS Memories of 2020

  • Escape from Mogadishu

    ★★½

  • Kingdom: Ashin of the North

    ★★★½

  • Naomi Osaka

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Elize Matsunaga: Once Upon a Crime

  • Three Songs for Benazir

    ★★★½

  • Friends: The Reunion

  • Move to Heaven

    ★★★★½

  • Mine

    ★★★★

  • Aloners

    ★★★★

  • The Book of Fish

    ★★★★

  • Under Suspicion: Uncovering the Wesphael Case

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

  • Mouse: The Predator

  • Murder Among the Mormons

  • Mouse

    ★★★★

  • MTV Unplugged Presents: BTS

  • Beyond Evil

    ★★★★★

  • One for the Road

    ★★★½

  • Behind The Try: A Try Guys Documentary

  • Heaven's Gate: The Cult of Cults

  • Classmates Minus

    ★★★½

  • Young Adult Matters

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Little Big Women

    ★★★★

  • Voice of Silence

    ★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

  • Challenger: The Final Flight

  • This Is Paris

  • Break the Silence: The Movie

  • The Disciple

    ★★★½

  • Night in Paradise

    ★★

  • Black Is King

  • Athlete A

    ★★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★½

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • Where Your Eyes Linger