Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Ritual

Ritual

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Cyber Hell: Exposing an Internet Horror

Cyber Hell: Exposing an Internet Horror

2022
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Andy Warhol Diaries

The Andy Warhol Diaries

2022
×
Edit this entry  
18
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
17
A Secret Love

A Secret Love

2020
×
★★★★
Edit this entry  
15
Where Your Eyes Linger

Where Your Eyes Linger

2020
×
Edit this entry  
14
Reply 1988

Reply 1988

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Lost

Lost

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Challenger: The Final Flight

Challenger: The Final Flight

2020
×
Edit this entry  
11
Meltdown: Three Mile Island

Meltdown: Three Mile Island

2022
×
★★★
Edit this entry  
10
La Maison de Himiko

La Maison de Himiko

2005
×
★★★½
Edit this entry  
07
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Yaksha: Ruthless Operations

Yaksha: Ruthless Operations

2022
×
★★★
Edit this entry  
23
Heart Blackened

Heart Blackened

2017
×
★★★
Edit this entry  
07
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Edit this entry  
05
Hei$t: The Great Robbery of Brazil's Central Bank

Hei$t: The Great Robbery of Brazil's Central Bank

2022
×
Edit this entry  
05
The Negotiation

The Negotiation

2018
×
Edit this entry  
05
Three Songs for Benazir

Three Songs for Benazir

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
Through the Darkness

Through the Darkness

2022
×
★★★½
Edit this entry  
20
Sympathy for Mr. Vengeance

Sympathy for Mr. Vengeance

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Assassination

Assassination

2015
×
★★★½
Edit this entry  
08
Juvenile Justice

Juvenile Justice

2022
×
★★★★
Edit this entry  
26
Kingdom: The Crown Prince

Kingdom: The Crown Prince

×
★★★★½
Edit this entry  
25
Winter on Fire: Ukraine's Fight for Freedom

Winter on Fire: Ukraine's Fight for Freedom

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
25
No Crying at the Dinner Table

No Crying at the Dinner Table

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
Long Shot

Long Shot

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
Icarus

Icarus

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Unjust

The Unjust

2010
×
★★★
Edit this entry  
22
Downfall: The Case Against Boeing

Downfall: The Case Against Boeing

2022
×
Edit this entry  
21
The Tinder Swindler

The Tinder Swindler

2022
×
Edit this entry  
18
Aloners

Aloners

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Life Is But a Dream

Life Is But a Dream

2022
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Salt of the Earth

The Salt of the Earth

2014
×
★★★★
Edit this entry  
14
Love and Leashes

Love and Leashes

2022
×
Edit this entry  
07
Dark Figure of Crime

Dark Figure of Crime

2018
×
★★★½
Edit this entry  
04
Bad and Crazy

Bad and Crazy

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★½
Edit this entry  
01
All of Us Are Dead

All of Us Are Dead

2022
×
★★★
Edit this entry  
29
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Oprah Winfrey Presents: When They See Us Now

Oprah Winfrey Presents: When They See Us Now

2019
×
Edit this entry  
27
When They See Us

When They See Us

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Criminal Conspiracy

Criminal Conspiracy

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
Extreme Job

Extreme Job

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
Heart Attack

Heart Attack

2015
×
★★★★
Edit this entry  
14
Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

2019
×
Edit this entry  
12
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
Strangers From Hell

Strangers From Hell

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
Sense8: Amor Vincit Omnia

Sense8: Amor Vincit Omnia

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Sense8: Happy F*cking New Year

Sense8: Happy F*cking New Year

2016
×
★★★★★
Edit this entry