Sort by
  • Halves & Doubles

  • The Pale Blue Eye

    ★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★½

  • The Fabelmans

    ★★½

  • Andor: A Disney+ Day Special Look

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★½

  • TÁR

    ★★★★

  • Nope

    ★★½

  • Thirteen Lives

    ★★★★

  • First Love

    ★★½

  • Norm Macdonald: Nothing Special

  • Elvis

    ★★★½

  • Decision to Leave

    ★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★½

  • RRR

    ★★★★

  • Ambulance

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★

  • Moonfall

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Memoria

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • Tears Cannot Restore Her: Therefore, I Weep

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • The Tomorrow War

    ★★½

  • Wrath of Man

    ★★

  • Education

    ★★★½

  • Alex Wheatle

    ★★½

  • Monster Hunter

    ★★½

  • Lovers Rock

    ★★★½

  • Red, White and Blue

    ★★★

  • Mangrove

    ★★★★

  • Parlour Palm

  • Still Processing

  • Tenet

    ★★½

  • Ripe

  • Remembrance of József Romvári

  • Greyhound

    ★★★½

  • s01e03

  • The Way Back

    ★★★

  • Undine

    ★★★½

  • Bloody Nose, Empty Pockets

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Bombshell

    ★★

  • 6 Underground

    ★★

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★★

  • Richard Jewell

    ★★★

  • Midway

    ★★★

  • Terminator: Dark Fate

  • Gemini Man

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Preface to a History

  • Knives Out

    ★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • The King

    ★★½

  • Joker

    ★★★

  • The Assistant

    ★★★½

  • First Cow

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Domino

    ★★½

  • Parasite

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Young Ahmed

    ★★★½