• Don't Look Up

  • Dune

    ★★½

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★

  • In My Room

    ★★★

  • Two War Images

  • Strasbourg 1518

    ★★

  • Guardião dos Caminhos

  • Divinely Evil

    ★★

  • Mucho Mucho Amor: The Legend of Walter Mercado

  • The Fall

    ★★★

  • Lavender

    ★★★★

  • Rebu - A Egolombra de uma Sapatão Quase Arrependida

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Ears, Eyes and Throats: Restored Classic and Lost Punk Films 1976-1981

    ★★★★★

  • Ema

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • GUO4

    ★★

  • Marriage Story

    ★★

  • Angela

    ★★★★

  • Hair Love

  • My Skin, Luminous

    ★★

  • Simonal

    ★★★

  • A Month of Single Frames

    ★★★

  • espinho na caixinha

  • Anima

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★½

  • Dogs Don't Wear Pants

    ★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Olla

    ★★

  • The Bare Necessity

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • The Staggering Girl

    ★★

  • I Lost My Body

    ★★★

  • Beanpole

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • Bacurau

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★

  • Swallow

    ★★★

  • The Neighbors' Window

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Guava Island

    ★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • A Russian Youth

    ★★½

  • So Pretty

    ★★★★

  • Blue Boy

  • Shakti

    ★★★

  • O Barato de Iacanga

    ★★★½

  • Shako Mako

    ★★½

  • In the Heart of the World

    ★★★

  • Breakwater

    ★★★½

  • Rest in Peace — Clown: Gone Forever

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • The Portuguese Woman

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★½

  • Tea for Two

    ★★★

  • Nappily Ever After

    ★★★★

  • The Blue Flower of Novalis

    ★★

  • Hoarders Without Borders

    ★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ½

  • Greta

    ★½

  • Roma

    ★★★★

  • Teko Haxy - ser imperfeita

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Faust

    ★★★★

  • Veslemøy's Song

    ★★★★

  • The Grand Bizarre

    ★★★★

  • How Fernando Pessoa Saved Portugal

    ★★★★

  • Crystal Swan

    ★★½

  • China Not China

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★