Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Shortcomings

Shortcomings

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bad Behaviour

Bad Behaviour

2023
×
Read the review Edit this entry  
27
Run Rabbit Run

Run Rabbit Run

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
X

X

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Luca

Luca

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Pleasure

Pleasure

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
My Hero Academia: Heroes Rising

My Hero Academia: Heroes Rising

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
F9

F9

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
On the Count of Three

On the Count of Three

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
18½

18½

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Poser

Poser

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Thief Collector

The Thief Collector

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Killing of Two Lovers

The Killing of Two Lovers

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Breathless

Breathless

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Am I Ok?

Am I Ok?

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
After Yang

After Yang

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fresh

Fresh

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
When You Finish Saving The World

When You Finish Saving The World

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry