lauren has logged 13 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Everest

Everest

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Carrie Pilby

Carrie Pilby

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
All Good Things

All Good Things

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Clouds of Sils Maria

Clouds of Sils Maria

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Death Note

Death Note

2017
×
Read the review Edit this entry  
14
Mustang

Mustang

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Breathe

Breathe

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Frenemies

Frenemies

2012
×
Read the review Edit this entry  
09
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry