lauren has logged 22 entries for films during July 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Man Who Walked Between the Towers

The Man Who Walked Between the Towers

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Lean on Pete

Lean on Pete

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Adderall Diaries

The Adderall Diaries

2015
×
Read the review Edit this entry  
26
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Welcome to Me

Welcome to Me

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
His Girl Friday

His Girl Friday

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
To the Bone

To the Bone

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hannah Gadsby: Nanette

Hannah Gadsby: Nanette

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Women Who Kill

Women Who Kill

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Status Update

Status Update

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Starlet

Starlet

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry