Sort by

lauren has logged 29 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Benjamin

Benjamin

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Firecrackers

Firecrackers

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Cat Rescuers

The Cat Rescuers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Knife+Heart

Knife+Heart

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
mid90s

mid90s

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Bachelorette

Bachelorette

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Big Sleep

The Big Sleep

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
House

House

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Party's Just Beginning

The Party's Just Beginning

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Us

Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
City Slickers

City Slickers

1991
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Fright Night

Fright Night

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Cat People

Cat People

1942
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Boyz n the Hood

Boyz n the Hood

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
To Die For

To Die For

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Game

The Game

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Pickpocket

Pickpocket

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry