Sort by

lauren has logged 145 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The Bodyguard

The Bodyguard

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Christmas Icetastrophe

Christmas Icetastrophe

2014
×
½
Edit this entry  
25
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★½
Edit this entry  
22
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★
Edit this entry  
18
The Aviator

The Aviator

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Brick

Brick

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The One I Love

The One I Love

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
His House

His House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Creep

Creep

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Looks That Kill

Looks That Kill

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cecil B. Demented

Cecil B. Demented

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Host

Host

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Living End

The Living End

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Others

The Others

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Closet Monster

Closet Monster

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Alone

Alone

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Follow Me

Follow Me

2020
×
Read the review Edit this entry  
12
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
John Wick

John Wick

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Barbershop: The Next Cut

Barbershop: The Next Cut

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Heart of a Dog

Heart of a Dog

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
La Pointe-Courte

La Pointe-Courte

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Oh, Hello on Broadway

Oh, Hello on Broadway

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Salò, or the 120 Days of Sodom

Salò, or the 120 Days of Sodom

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jen Kirkman: Just Keep Livin'?

Jen Kirkman: Just Keep Livin'?

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry