Sort by

lauren has logged 80 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Unedited Footage of a Bear

Unedited Footage of a Bear

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Corpus Christi

Corpus Christi

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
And Then We Danced

And Then We Danced

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Lamb

Lamb

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Crash

Crash

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Millennium Actress

Millennium Actress

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Kicking and Screaming

Kicking and Screaming

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
He's All That

He's All That

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Candyman

Candyman

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Onward

Onward

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Zola

Zola

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Plan B

Plan B

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Nowhere Inn

The Nowhere Inn

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Old

Old

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Birth

Birth

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Uninvited

The Uninvited

1944
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Untitled Horror Movie

Untitled Horror Movie

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Shirley

Shirley

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Drunk Bus

Drunk Bus

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Profile

Profile

2018
×
Read the review Edit this entry  
14
The Katy Universe

The Katy Universe

2019
×
Edit this entry  
14
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Mainstream

Mainstream

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★
Read the review Edit this entry