Sort by

yağmur🌞 has logged 186 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Far From the Tree

Far From the Tree

2021
×
★★★★
Edit this entry  
31
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Mirror: White Christmas

Black Mirror: White Christmas

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Witch

The Witch

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Black Mirror: Playtest

Black Mirror: Playtest

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Anima

Anima

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
Vincent

Vincent

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
★★★★
Edit this entry  
23
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Capernaum

Capernaum

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
A Beautiful Mind

A Beautiful Mind

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mary and Max

Mary and Max

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Snatch

Snatch

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Boy in the Striped Pyjamas

The Boy in the Striped Pyjamas

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dangal

Dangal

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Game

The Game

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry