Sort by

nyloraced ✨ has logged 19 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★
Edit this entry  
31
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★½
Edit this entry  
28
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★½
Edit this entry  
27
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Open Water

Open Water

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
Second Act

Second Act

2018
×
★★
Edit this entry  
21
The Wife

The Wife

2017
×
★★
Edit this entry  
18
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Aziz Ansari: Right Now

Aziz Ansari: Right Now

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Edit this entry  
08
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry