Sort by

nyloraced ✨ has logged 16 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★½
Edit this entry  
27
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Coraline

Coraline

2009
×
★★½
Edit this entry  
23
He Never Died

He Never Died

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
On the Waterfront

On the Waterfront

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Mummy

The Mummy

1932
×
★★★★
Edit this entry