Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
Read the review Edit this entry  
21
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Studio 666

Studio 666

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
06
The A-Team

The A-Team

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Black Adam

Black Adam

2022
×
Read the review Edit this entry  
25
Halloween: Resurrection

Halloween: Resurrection

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
21
We're Gonna Die

We're Gonna Die

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Doctor Who: Horror of Fang Rock

Doctor Who: Horror of Fang Rock

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Treasure Planet

Treasure Planet

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Prey

Prey

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
A Boy and His Dog

A Boy and His Dog

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★½
Edit this entry  
09
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
Read the review Edit this entry  
03
Project A

Project A

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Barbarella

Barbarella

1968
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
They Shoot Horses, Don't They?

They Shoot Horses, Don't They?

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Crimes and Misdemeanors

Crimes and Misdemeanors

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Shallow Grave

Shallow Grave

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Doctor Who: Galaxy 4

Doctor Who: Galaxy 4

1965
×
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Doctor Who: Pyramids of Mars

Doctor Who: Pyramids of Mars

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Don's Party

Don's Party

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Doctor Who: The Brain of Morbius

Doctor Who: The Brain of Morbius

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
Read the review Edit this entry  
18
Doctor Who: Legend of the Sea Devils

Doctor Who: Legend of the Sea Devils

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Morbius

Morbius

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
06
The Wedding Singer

The Wedding Singer

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Under Siege

Under Siege

1992
×
Read the review Edit this entry