Sort by

nyrobsivad99 has logged 244 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Matter of Loaf and Death

A Matter of Loaf and Death

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Close Shave

A Close Shave

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Wrong Trousers

The Wrong Trousers

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Grand Day Out

A Grand Day Out

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
A Muppets Christmas: Letters to Santa

A Muppets Christmas: Letters to Santa

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Doctor Who: Logopolis

Doctor Who: Logopolis

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Doctor Who: The Horns of Nimon

Doctor Who: The Horns of Nimon

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Let It Be

Let It Be

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Doctor Who: The Invasion of Time

Doctor Who: The Invasion of Time

1978
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Great Muppet Caper

The Great Muppet Caper

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Darkman

Darkman

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Muppet Treasure Island

Muppet Treasure Island

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Doctor Who: An Unearthly Child

Doctor Who: An Unearthly Child

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
11
We're Gonna Die

We're Gonna Die

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Haunted Mansion

The Haunted Mansion

2003
×
Read the review Edit this entry  
09
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Lock, Stock and Two Smoking Barrels

Lock, Stock and Two Smoking Barrels

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Doctor Who: The Curse of Fenric

Doctor Who: The Curse of Fenric

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Fundamentals of Caring

The Fundamentals of Caring

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Doctor Who: Carnival of Monsters

Doctor Who: Carnival of Monsters

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Twins of Evil

Twins of Evil

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Doctor Who: Terror of the Autons

Doctor Who: Terror of the Autons

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Full Monty

The Full Monty

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry