• Hustle

    ★★★

  • Men

    ★★½

  • Conversations with Friends

    ★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • We Own This City

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • Deep Water

    ★★★

  • Windfall

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★½

  • Kimi

    ★★★½

  • So Damn Easy Going

    ★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★½

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★

  • Dual

    ★★★

  • Master

    ★★½

  • Emergency

    ★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • Scream

    ★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★½

  • The Shrink Next Door

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Dopesick

    ★★★

  • Antlers

    ★★½

  • The Tender Bar

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★★½

  • Editing

    ★★

  • Cry Macho

    ★★

  • Nobody Has to Know

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • My Night

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Sundown

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • The Hand of God

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • 9/11: One Day in America

    ★★★★

  • The Voyeurs

    ★★★

  • Boiling Point

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Zeros and Ones

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Old

    ★★★

  • Pig

    ★★★½

  • Memoria

    ★★★★

  • In Front of Your Face

    ★★★

  • A Hero

    ★★★½

  • Titane

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Bergman Island

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Hit the Road

    ★★★½

  • Benedetta

    ★★★½

  • Stillwater

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • The Souvenir: Part II

    ★★★★½

  • Ahed's Knee

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½