• Louis C.K.: Sorry

  • Don't Look Up

  • Licorice Pizza

  • The Hand of God

  • The French Dispatch

    ★★★

  • The Worst Person in the World

  • Friends: The Reunion

    ★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★

  • The Queen's Gambit

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

  • I May Destroy You

  • Normal People

    ★★★★★

  • Sincerely Louis C.K.

  • Unorthodox

  • Never Rarely Sometimes Always

  • 1917

    ★★★

  • Unbelievable

  • Joker

  • Marriage Story

  • Spider-Man: Far From Home

  • Midsommar

    ★★

  • Toy Story 4

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★

  • Rocketman

  • I Am Easy to Find

    ★★★

  • For Sama

  • The Golden Glove

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Green Book

    ★★★★

  • The Favourite

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Burning

  • The House That Jack Built

  • Climax

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

  • Black Panther

  • Wildlife

  • Blade Runner 2049

  • mother!

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

  • Lady Bird

  • The Shape of Water

  • Big Little Lies

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Moana

  • Split

  • Your Name.

  • Finding Dory

    ★★★★★

  • The Handmaiden

  • The Night Manager

    ★★★

  • Zootopia

    ★★

  • Love

    ★★★★

  • The Jinx: The Life and Deaths of Robert Durst

    ★★★★★

  • Victoria

  • Big Eyes

  • Interstellar

    ★★★★★

  • 100 Yen Love

  • Big Hero 6

  • Boyhood

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★★

  • Her

    ★★★

  • Only Lovers Left Alive

  • Blue Is the Warmest Color

  • The Great Gatsby

    ★★★

  • Before Midnight

  • Django Unchained

  • The Dark Knight Rises

    ★★★★