• Hustle

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★★

  • RRR

    ★★½

  • Deep Water

    ★★½

  • X

    ★★★

  • Windfall

    ★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★½

  • Kimi

    ★★★½

  • Watcher

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • A Man Named Scott

    ★★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★½

  • Schumacher

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★½

  • The Humans

    ★★

  • The Last Duel

    ★★★★★

  • Last Night in Soho

    ★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★

  • The Hand of God

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • Malignant

    ★½

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • The Voyeurs

    ★½

  • Boiling Point

    ★★★½

  • Candyman

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Old

    ★★★½

  • Nitram

    ★★★½

  • Pig

    ★★½

  • Memoria

    ★★

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • Titane

    ★★

  • Lamb

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★

  • Bergman Island

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★½

  • After Yang

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★

  • Cruella

    ★★★

  • Oxygen

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★½

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Nobody

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★½

  • Petite Maman

    ★★★½

  • The Beta Test

    ★★★★

  • The Mauritanian

    ★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • Pleasure

    ★★★

  • Passing

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★★

  • CODA

    ★★★½