Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Greenland

Greenland

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★½
Edit this entry  
07
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★½
Edit this entry  
05
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★
Edit this entry  
03
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★
Edit this entry  
31
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★½
Edit this entry  
26
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Love, Death & Robots: Three Robots

Love, Death & Robots: Three Robots

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
Tom Clancy's Without Remorse

Tom Clancy's Without Remorse

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Tenet

Tenet

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Feeling Through

Feeling Through

2019
×
Edit this entry  
01
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Mortuary Collection

The Mortuary Collection

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
The Present

The Present

2020
×
Edit this entry  
25
The Cleansing Hour

The Cleansing Hour

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
To: Gerard

To: Gerard

2020
×
Edit this entry  
24
The Snail and the Whale

The Snail and the Whale

2019
×
Edit this entry  
24
Kapaemahu

Kapaemahu

2020
×
Edit this entry  
24
Yes-People

Yes-People

2020
×
Edit this entry  
24
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
Edit this entry  
24
Opera

Opera

2020
×
Edit this entry  
24
Genius Loci

Genius Loci

2020
×
Edit this entry  
24
Burrow

Burrow

2020
×
Edit this entry  
24
A Concerto Is a Conversation

A Concerto Is a Conversation

2020
×
Edit this entry  
24
Colette

Colette

2020
×
Edit this entry  
24
Hunger Ward

Hunger Ward

2020
×
Edit this entry  
24
Do Not Split

Do Not Split

2020
×
Edit this entry  
24
A Love Song for Latasha

A Love Song for Latasha

2019
×
Edit this entry  
23
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Curse of La Llorona

The Curse of La Llorona

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Skylines

Skylines

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Beyond Skyline

Beyond Skyline

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★½
Edit this entry  
14
Annabelle

Annabelle

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Nun

The Nun

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★★½
Edit this entry  
10
Skyline

Skyline

2010
×
★½
Edit this entry  
08
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry