• Caixa Preta

  • Texas Chainsaw Massacre

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

  • Extremo Ocidente

  • Licorice Pizza

  • Sombra

  • The French Dispatch

  • Cripta I

  • A Guerra de Michael

  • Yung Lean: In My Head

  • Soul

    ★★★★

  • We Are Who We Are

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Two War Images

  • Lifeforce

  • Riverock

  • Minari

    ★★

  • A Fall from Grace

  • Killer Sofa

    ½

  • Miracle in Cell No. 7

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Lingua Franca

  • Travis Scott: Look Mom I Can Fly

  • It Chapter Two

    ½

  • espinho na caixinha

    ★★★½

  • Midsommar

    ★½

  • Men in Black: International

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Invisible Life

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★

  • Beanpole

  • Bacurau

    ★★★★½

  • Guava Island

    ★★★

  • The Perfect Date

    ★½

  • O Imortal

    ★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • The Beach Bum

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • When I Get Home

    ★★★★½

  • O Barato de Iacanga

  • The Yellow Night

  • Divine Love

  • The Edge of Democracy

    ★★½

  • Rest in Peace — Clown: Gone Forever

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • As Though Nothing Could Fall

    ★★★

  • The Portuguese Woman

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Domingo, Sozinho

    ★★★★

  • High Life

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★★½

  • Halloween

    ★★½

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★

  • Peppermint

  • Lady J

    ★★★★

  • El Pepe: A Supreme Life

    ★★★★

  • Suspiria

  • Amanda

    ★★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★

  • Long Way Home

    ★★★½

  • Hotel by the River

    ★★★½

  • How Fernando Pessoa Saved Portugal

    ★★★★

  • Cam

    ★★★★

  • My Name Is Lady Gaga

  • Só Aqui

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Under the Silver Lake