Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
Edit this entry  
13
Toy Story

Toy Story

1995
×
Edit this entry  
28
A Guerra de Michael

A Guerra de Michael

2020
×
Edit this entry  
24
jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

2022
×
Edit this entry  
23
Caixa Preta

Caixa Preta

2022
×
Edit this entry  
22
THE GHOST~POP TAPE

THE GHOST~POP TAPE

2013
×
Edit this entry  
22
Darkskin Manson

Darkskin Manson

2015
×
Edit this entry  
10
The Man Who Sleeps

The Man Who Sleeps

1974
×
Edit this entry  
05
Bad Education

Bad Education

2004
×
Edit this entry  
03
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
Edit this entry  
16
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
Edit this entry  
14
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
Edit this entry  
23
The Da Vinci Code

The Da Vinci Code

2006
×
Edit this entry  
23
Angels & Demons

Angels & Demons

2009
×
Edit this entry  
22
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
Edit this entry  
29
Extremo Ocidente

Extremo Ocidente

2022
×
Edit this entry  
25
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
Edit this entry  
23
Jacob's Ladder

Jacob's Ladder

1990
×
Edit this entry  
17
The Mist

The Mist

2007
×
★★★½
Edit this entry  
15
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
Edit this entry  
14
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
Edit this entry  
13
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
Edit this entry  
12
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
Edit this entry  
11
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
Edit this entry  
10
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
Edit this entry  
09
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
Edit this entry  
08
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
Edit this entry  
07
Yung Lean: In My Head

Yung Lean: In My Head

2020
×
Edit this entry  
17
Cast Away

Cast Away

2000
×
Edit this entry  
31
The Butterfly Effect

The Butterfly Effect

2004
×
★★★½
Edit this entry  
13
Killer Sofa

Killer Sofa

2019
×
½
Edit this entry  
07
Submarine

Submarine

2010
×
★½
Edit this entry  
17
Sombra

Sombra

2021
×
Edit this entry  
24
Minari

Minari

2020
×
★★
Edit this entry  
14
Taipei Story

Taipei Story

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Cripta I

Cripta I

2021
×
Edit this entry  
13
Lingua Franca

Lingua Franca

2019
×
Edit this entry  
07
Güeros

Güeros

2014
×
Edit this entry  
23
Beanpole

Beanpole

2019
×
Edit this entry  
14
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Reflexões de um Liquidificador

Reflexões de um Liquidificador

2010
×
★★★
Edit this entry  
01
A Woman Under the Influence

A Woman Under the Influence

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Mirror

Mirror

1975
×
Edit this entry  
19
Camille Claudel, 1915

Camille Claudel, 1915

2013
×
★★★
Edit this entry  
15
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
15
Rio, Zona Norte

Rio, Zona Norte

1957
×
★★★★★
Edit this entry  
25
A Tale of Winter

A Tale of Winter

1992
×
Edit this entry  
23
An Autumn Tale

An Autumn Tale

1998
×
Edit this entry  
13
Fear of Fear

Fear of Fear

1975
×
★★★★★
Edit this entry