• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • The Northman

    ★★★

  • X

    ★★★★

  • The Batman

    ★★

  • Kidz Klub!

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Antlers

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Memoria

    ★★★

  • Titane

    ★★

  • The Medium

  • Black Widow

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • In the Earth

    ★★

  • Wonder Woman 1984

  • Psycho Goreman

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★

  • Nomadland

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • #Alive

    ★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

  • Chunky Shrapnel

  • Black Holes: The Edge of All We Know

    ★★

  • Emma.

    ★★

  • Palm Springs

    ★★

  • Possessor

    ★★★

  • The Night House

    ★★

  • Amulet

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★

  • 1917

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Mister America

    ★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • Primal

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Saint Maud

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • The Platform

    ★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

  • Scary Stories to Tell in the Dark

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Black Mirror: Smithereens

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Avengers: Endgame

  • Pet Sematary

  • Us

    ★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★

  • Light of My Life

    ★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • The Lodge

    ★★

  • Honey Boy

    ★★★

  • Memory: The Origins of Alien

    ★★

  • Fyre

    ★★