Sort by

Onno has logged 65 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Lara

Lara

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Cujo

Cujo

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Wild Mouse

Wild Mouse

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Knocked Up

Knocked Up

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Slender Man

Slender Man

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Christine

Christine

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Countdown

Countdown

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Bye Bye Man

The Bye Bye Man

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Teenage Mutant Ninja Turtles

Teenage Mutant Ninja Turtles

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Shame

Shame

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Guard

The Guard

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Wrong Missy

The Wrong Missy

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
1917

1917

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Role Models

Role Models

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Get Smart

Get Smart

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Salmon Fishing in the Yemen

Salmon Fishing in the Yemen

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Slumdog Millionaire

Slumdog Millionaire

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Blue Is the Warmest Color

Blue Is the Warmest Color

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Raw

Raw

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Breakfast at Tiffany's

Breakfast at Tiffany's

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
QT8: The First Eight

QT8: The First Eight

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Edit this entry