Sort by
  • Strange World

  • Godzilla vs. Gigan Rex

  • Hellraiser

    ★★★

  • Confess, Fletch

    ★★★½

  • Wendell & Wild

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • The Woman King

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • Master Gardener

    ★★★

  • Bones and All

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★½

  • Barbarian

    ★★★

  • Nope

    ★★★★★

  • Stars at Noon

    ★★★★

  • Decision to Leave

  • Crimes of the Future

    ★★★★★

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • Crush

    ★★★

  • The Northman

    ★★★

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

  • CALL ME IF YOU GET LOST LIVE

  • Ambulance

    ★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★

  • X

    ½

  • The Lost City

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★

  • The Making of: The French Dispatch

  • Fistful of Vengeance

  • Both Sides of the Blade

    ★★★★

  • Flux Gourmet

    ★★★★

  • Dark Glasses

    ★★★★

  • I Want You Back

    ★★★

  • Kimi

    ★★★

  • Death on the Nile

    ½

  • Jackass Forever

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★★

  • Scream

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

  • Don't Look Up

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ½

  • Dune

  • Cyrano

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • The Rescue

  • King Richard

    ★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Twenty Something

    ★★★★

  • The Voyeurs

    ½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Old

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★★

  • Titane

    ★★★★★