• Tenet

    ★★★★½

  • The Last Dance

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • When They See Us

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Guava Island

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Creed II

    ★★★★

  • Stan & Ollie

    ★★★½

  • Venom

    ★★

  • Green Book

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Game Night

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Godless

    ★★★★

  • Coco

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Blade Runner: Black Out 2022

    ★★★★

  • The Carter Effect

    ★★★★

  • The Dark Tower

    ½

  • Dunkirk

    ★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Logan

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★½

  • Get Out

    ★★★★

  • Wind River

    ★★★★

  • Fences

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★½

  • Doctor Strange

    ★★½

  • The Magnificent Seven

    ★★★½

  • La La Land

    ★★★★½

  • Suicide Squad

    ½

  • Hell or High Water

    ★★★★½

  • The Nice Guys

    ★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★½

  • Deadpool

    ★★

  • Hail, Caesar!

    ★★

  • The Revenant

    ★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★★

  • Creed

    ★★★★

  • Spectre

    ★★★★

  • Eye in the Sky

    ★★★★

  • Macbeth

    ★★★★

  • Ant-Man

    ★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★½

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★★

  • Interstellar

    ★★★★

  • John Wick

    ★★★★