James has logged 35 entries for films during March 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
True Stories

True Stories

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Lucifer Rising

Lucifer Rising

1972
×
Read the review Edit this entry  
28
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Polytechnique

Polytechnique

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Near Dark

Near Dark

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
M.F.A.

M.F.A.

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Unsane

Unsane

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Oily Maniac

Oily Maniac

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Crank: High Voltage

Crank: High Voltage

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Guest

The Guest

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Living in Oblivion

Living in Oblivion

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Dark Backward

The Dark Backward

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Heavy Metal

Heavy Metal

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
A Fantastic Woman

A Fantastic Woman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
In the Highest of Skies

In the Highest of Skies

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Next Floor

Next Floor

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Iron Rose

The Iron Rose

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Shock Treatment

Shock Treatment

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Fascination

Fascination

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Short Eyes

Short Eyes

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hello Mary Lou: Prom Night II

Hello Mary Lou: Prom Night II

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Lips of Blood

Lips of Blood

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ebola Syndrome

Ebola Syndrome

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry