Sort by

James has logged 20 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Taking of Pelham One Two Three

The Taking of Pelham One Two Three

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Outfit

The Outfit

1973
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Point Blank

Point Blank

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Us

Us

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ravenous

Ravenous

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Death Warmed Up

Death Warmed Up

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Boys Next Door

The Boys Next Door

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Night Killer

Night Killer

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Climax

Climax

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ms .45

Ms .45

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ghostwatch

Ghostwatch

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry