RSS feed for ObscureHollywood.net

ObscureHollywood.net has logged 30 entries for films during March 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Laughter in Hell

Laughter in Hell

1933
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Letter from an Unknown Woman

Letter from an Unknown Woman

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Libeled Lady

Libeled Lady

1936
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Lonesome

Lonesome

1928
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Love Me Tonight

Love Me Tonight

1932
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Love in the Rough

Love in the Rough

1930
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Male and Female

Male and Female

1919
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Maltese Falcon

The Maltese Falcon

1931
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mandalay

Mandalay

1934
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Man in the Dark

Man in the Dark

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mantrap

Mantrap

1926
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Man Wanted

Man Wanted

1932
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Midnight Madness

Midnight Madness

1928
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Mind Reader

The Mind Reader

1933
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Meanest Man in the World

The Meanest Man in the World

1943
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Musketeers of Pig Alley

The Musketeers of Pig Alley

1912
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
My Best Girl

My Best Girl

1927
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
My Sister Eileen

My Sister Eileen

1942
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Naked City

The Naked City

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Narrow Margin

The Narrow Margin

1952
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Night to Remember

A Night to Remember

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
No Greater Glory

No Greater Glory

1934
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
On Approval

On Approval

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Our Blushing Brides

Our Blushing Brides

1930
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Pagan Love Song

Pagan Love Song

1950
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Parachute Jumper

Parachute Jumper

1933
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Passion Flower

Passion Flower

1930
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Phantom of Crestwood

The Phantom of Crestwood

1932
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Power of the Press

Power of the Press

1943
×
★★
Read the review Edit this entry