• Old

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Last Blockbuster

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Secrets of the Saqqara Tomb

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Totally Under Control

    ★★★★½

  • When My Time Comes

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • 76 Days

    ★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • #UNFIT: The Psychology of Donald Trump

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★½

  • Tenet

    ★★★★

  • The Tax Collector

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Belly of the Beast

    ★★★★

  • Extraction

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★

  • Spenser Confidential

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Lost Girls

    ★★★

  • Sylvie's Love

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Cuties

    ★½

  • Bad Boys for Life

    ★★½

  • Underwater

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Bombshell

    ★★★★

  • 6 Underground

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★★

  • Midway

    ★★★★

  • The Outpost

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★½

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Gemini Man

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • In the Tall Grass

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Desert One

  • Hustlers

    ★★★

  • Rapid Response

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

  • The Assistant

    ★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • The Aeronauts

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Motherless Brooklyn

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Angel Has Fallen

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★½