RSS feed for Matt

Matt has logged 44 entries for films during September 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Life Itself

Life Itself

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
Hell Fest

Hell Fest

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Role Models

Role Models

2008
×
★★★½
Edit this entry  
25
Class Rank

Class Rank

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Accepted

Accepted

2006
×
★★★
Edit this entry  
24
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
ARQ

ARQ

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mascots

Mascots

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Predator

The Predator

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Like Father

Like Father

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
White Boy Rick

White Boy Rick

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Small Town Crime

Small Town Crime

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Predator

Predator

1987
×
★★★½
Edit this entry  
17
My Best Friend's Wedding

My Best Friend's Wedding

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spectral

Spectral

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Propaganda Game

The Propaganda Game

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
The Details

The Details

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Lakeview Terrace

Lakeview Terrace

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Stronger

Stronger

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Fundamentals of Caring

The Fundamentals of Caring

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Nun

The Nun

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★
Edit this entry  
10
Couples Retreat

Couples Retreat

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Edit this entry  
07
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Cooties

Cooties

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
The Adventures of Tintin

The Adventures of Tintin

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Circle

The Circle

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Meg

The Meg

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Columbus

Columbus

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry