RSS feed for Matt

Matt has logged 38 entries for films during December 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
They Came Together

They Came Together

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Can You Keep a Secret?

Can You Keep a Secret?

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Godzilla, King of the Monsters!

Godzilla, King of the Monsters!

1956
×
Read the review Edit this entry  
25
Godzilla Raids Again

Godzilla Raids Again

1955
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
16
Flower

Flower

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
1917

1917

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Good Feels on Wheels

Good Feels on Wheels

×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Harriet

Harriet

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Garden Left Behind

The Garden Left Behind

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
Honeyland

Honeyland

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Wild Rose

Wild Rose

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Luce

Luce

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Little Women

Little Women

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Snow White and the Seven Dwarfs

Snow White and the Seven Dwarfs

1937
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Report

The Report

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Waves

Waves

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry