RSS feed for Matt

Matt has logged 25 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dracula

Dracula

1931
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
National Treasure

National Treasure

2004
×
★★★½
Edit this entry  
26
1917

1917

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
They Came Together

They Came Together

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★★★
Edit this entry  
19
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
★★★★
Edit this entry  
18
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★½
Edit this entry  
18
The Heat

The Heat

2013
×
★★★
Edit this entry  
15
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
The Son of Kong

The Son of Kong

1933
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
King Kong

King Kong

1933
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★½
Edit this entry  
01
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry