Matt has logged 36 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Class Action Park

Class Action Park

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
They Came Together

They Came Together

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
#UNFIT: The Psychology of Donald Trump

#UNFIT: The Psychology of Donald Trump

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
Desert One

Desert One

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Tesla

Tesla

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
The Blob

The Blob

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Gate of Hell

Gate of Hell

1953
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Climate of the Hunter

Climate of the Hunter

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Hum

Hum

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Last Party

Last Party

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Memento

Memento

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Rodan

Rodan

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Mothra vs. Godzilla

Mothra vs. Godzilla

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Tokyo Story

Tokyo Story

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★
Edit this entry  
09
Project Power

Project Power

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sputnik

Sputnik

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Boys State

Boys State

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Blast from the Past

Blast from the Past

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dave

Dave

1993
×
★★★
Edit this entry  
06
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The 47 Ronin

The 47 Ronin

1941
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Kagemusha

Kagemusha

1980
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
The Great Dictator

The Great Dictator

1940
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Shane

Shane

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Samurai Rebellion

Samurai Rebellion

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Kagemusha

Kagemusha

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry