Sort by

Matt has logged 22 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★
Edit this entry  
28
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jason X

Jason X

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Jason Goes to Hell: The Final Friday

Jason Goes to Hell: The Final Friday

1993
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Friday the 13th Part VII: The New Blood

Friday the 13th Part VII: The New Blood

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Friday the 13th: A New Beginning

Friday the 13th: A New Beginning

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Vertigo

Vertigo

1958
×
Read the review Edit this entry  
14
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Totally Under Control

Totally Under Control

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Lie

The Lie

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
76 Days

76 Days

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
When My Time Comes

When My Time Comes

2020
×
★★★
Edit this entry  
05
Belly of the Beast

Belly of the Beast

2020
×
★★★½
Edit this entry