• The Catch

    ★★★½

  • Everything in the End

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • Stand by Me

    ★★★★★

  • Dog Day Afternoon

    ★★★★

  • Solaris

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★★

  • CODA

    ★★★★

  • Needful Things

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Night House

    ★★★

  • Infinite

    ★½

  • John and the Hole

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Ghidorah, the Three-Headed Monster

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★½

  • Settlers

    ★★

  • Little Giants

    ★★★½