maria has logged 69 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Gigi

Gigi

1958
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Never Been Kissed

Never Been Kissed

1999
×
Read the review Edit this entry  
06
The Mirror Crack'd

The Mirror Crack'd

1980
×
★★★½
Edit this entry  
05
Crooked House

Crooked House

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Fright Night

Fright Night

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Houses October Built

The Houses October Built

2014
×
★★
Edit this entry  
29
Magnificent Obsession

Magnificent Obsession

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
After We Collided

After We Collided

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
23
All That Heaven Allows

All That Heaven Allows

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Made of Honor

Made of Honor

2008
×
★★★½
Edit this entry  
11
Sweet Home Alabama

Sweet Home Alabama

2002
×
★★★
Edit this entry  
11
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Bridget Jones's Baby

Bridget Jones's Baby

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Seva Vive

Seva Vive

2008
×
Edit this entry  
22
Little Fish

Little Fish

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Kepley

Kepley

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Scooby-Doo! Meets the Boo Brothers

Scooby-Doo! Meets the Boo Brothers

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Scooby Goes Hollywood

Scooby Goes Hollywood

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Trouble

Trouble

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Queen Bees

Queen Bees

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry