Sort by
  • Oppenheimer

  • Donyale Luna: Supermodel

  • Asteroid City

  • Inside

  • This Place Rules

  • Babylon

  • Bones and All

  • Terrifier 2

  • Orchestrator of Storms: The Fantastique World of Jean Rollin

  • Moonage Daydream

  • X

  • The Batman

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

  • Licorice Pizza

  • The Beatles: Get Back

  • Squid Game

  • Malignant

  • Anaïs in Love

  • Benedetta

  • Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

  • The Sparks Brothers

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

  • The Inheritance

  • Tenet

  • Slow Death

  • Mishima: The Last Debate

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Days

  • Disclosure

  • Zola

    ★★★½

  • Spree

    ★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Little Women

  • The Fall

  • Jenny Slate: Stage Fright

  • Anne at 13,000 Ft.

  • Joker

  • Uncut Gems

  • Marriage Story

    ★★★

  • My Favorite Shapes by Julio Torres

  • Crawl

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

  • Parasite

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • The Lighthouse

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

  • Guava Island

  • Us

    ★★★

  • Horror Noire: A History of Black Horror

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★½

  • Fyre

  • Fyre Fraud

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Springsteen On Broadway

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • See Know Evil

  • High Life

    ★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★½

  • Roma

  • Fatal Pulse

  • Niandra

  • Burning

    ★★★

  • The House That Jack Built

    ★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Cold War

    ★★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

  • Dirty Computer

  • Yoo Byung Jae: Too Much Information